İçeriğe geç

Tasarruf yapın rektör bey makam aracı kiralayacak!

Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman’ın lüks makam aracı kiralamak için ihaleye çıkması tartışma yaratmıştı. Aracı için alışılmadık özellikler talep eden Erman, 450 bin liralık aracı koltuklarına kadar tarif etmişti. “Sanki Ferrari. Her rektörlükte bu otomobilden var” ifadeleriyle kendini savunan rektör Erman’ın üniversitede tasarruf yapılmasını istediği ortaya çıktı.

“PENCERELER VE ELEKTRONİK CİHAZLAR KAPALI TUTULSUN”

Akademik ve idari bütün personele tebliğ edilen tasarruf talepleri ile “pencerelerin sürekli kapalı tutulması ve hem odalardan hem de sınıflardan çıkılırken ışıkların, klimaların, elektronik cihazların kapatılması” istendi.

Rektör Murat Erman adına, rektör yardımcısı Nihat Şındak imzasıyla yayınlanan tasarruf tedbirlerini uygulayan kimi öğretim üyeleri, kendileri tasarruf yaparken rektör Murat Erman’ın 450 bin liralık makam aracı kiralamasına tepki gösterdi.

resim2_7034522İLGİLİ HABERRektöre uzay mekiği gibi makam aracıRektöre uzay mekiği gibi makam aracıİLGİLİ HABERİşte rektörün istediği o otomobil!İşte rektörün istediği o otomobil! ._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir